GÜLERYÜZLÜ OLMAK İNSANA NELER KAZANDIRIR?

Güleryüzlü olmak insanlar arasında olumlu bir atmosferin oluşması ve iletişim kanallarının açılması için gereklidir. Asık suratlı veya alaycı insanlarla kimse zorunlu olmadıkça iletişime geçmek istemez.

 

Çevrelerine tebessümle bakan, güleç insanlar bazen yanlış anlaşılsalar da gönüllerindeki insana saygı ve sevginin yansıması yüzlerine aksetmektedir. Gülmek kahkahalarla insanlara alay etmenin aracı olmamalı, gönüldeki iyiniyetin, sevginin ve muhabbetin dışa yansıması olmalıdır.

 

İnsanlara içinizden geldiği şekilde rol yapmadan gülümsediğinizde onlarında size güldüğünü göreceksiniz.

Yüzünüzü asarsanız çevrenizdeki insanlar da yüzlerini asacaklardır. Tıpkı aynanın karşısındaki yüz ifadenizin aynısının size dönmesi gibi…

 

İçten bir gülümseme, insanlar tarafından kabul edilmenizi sağlar.  Ne kadar samimi olduğunuzu ortaya koyar. Size içten davranan insanlara güvenirsiniz. Güven hisleri aranızda sevgi bağlarının oluşmasını sağlar. İçten bir gülümseme bu güven hislerinin oluşmasının en etkili yollarından biridir.

 

Güleryüzlü insanlar, mutluluk hisleriyle yaşarlar. Asık suratlı olan insanlar servet sahibi olsalar bile huzur ve mutluluk adına istedikleri sonuca ulaşamayacak ve çevrelerinde kimseyi bulamayacaklardır. İnsanın sosyal zekasının güçlü olması, güleryüzlü olmasını gerektirir. Olumlu ve etkili iletişim içten bir gülümsemeyle başlamış olur. İletişimde devamlılığı sağlar.

 

İçten bir gülümseme, insanların bilinçaltında gereksiz korkuların oluşmasının önüne geçer. Birbirlerini tehlike olarak algılamayan bireyler, yakın arkadaşlıklar ve derin dostluklar kurabilirler.

İnsanlarla karşılaştığınızda güleryüzle selamlayın, onlardan ayrılırken de güleryüzle vedalaşın. Sevdiğiniz insanları incitecek bir şekilde asıksuratla ayrılmayın. Kendinizi daha iyi hissetmekle birlikte karşınızdaki insanın da iyi hissetmesini sağlamış olursunuz. İnsanlardan ayrılırken, bir daha karşılaşmayabileceğinizi düşünerek ayrılın…

 

Çok malınız olmayabilir ama gülümseyen bir simaya sahipseniz hayat da size gülecek şikayet etmeden huzurla yaşayabileceksiniz.

 

Psikolojik Danışman Zülküf GÜNEŞ

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !